Yumurta mı tavuktan çıkar tavuk mu yumurtadan

Bu mesela tavuk yumurta meselesi kadar karışık değil. Kimin nereden çıktığı belli!

Evden kaçış oyunu bu aktivitenin genel adıdır. Korku evi ise sadece bir türüdür. Yani evden kaçış oyunları korku, macera, aksiyon, bulmaca, polisiye gibi bir çok türde olabilir.

Bu eğlence ilk olarak odadan kaçış, sonra gerçek evden kaçış, daha sonra evden kaçış oyunu derken korku evi olarak bilinir hale geldi.

İşin özeti: Korku evi evden kaçış oyunlarının bir türüdür.

Aslında geçmişi çok eskilere dayanıyor, polisiye kitaplar işte… Katili bulmak için ip uçlarından faydalanmak gerekiyor. Sonra filmler ve bilgisayar oyunları ile şifreleri çözmek ve görevi tamamlamak için uğraştı kahramanlarımız!

Testere filmini bilirsiniz… Kurbanlar daha önce hiç görmedikleri, ürkütücü bir yerde gözlerini açarlar. Dışarı çıkmaları için çevrelerine ip uçları bırakılmış ve belli bir süre verilmiştir. Hızlı hareket etmeleri, zekalarını kullanmaları ve bu korkunç yerden bir an önce çıkmalılar!

Korku evleri de Testere filmi mantığında kurgulanan gerçek zamanlı yetişkinlere yönelik bir eğlencedir. Tabi her zaman Testere konsepti olmaz, dini temalı oyunlar, cinayet konulu korku evleri ve daha bir çok farklı senaryoda mekanlar vardır.

Sana bunu yazarak anlatmak gerçekten zor. Yaşayıp hissetmen gerekiyor! Bir çok duygunun aynı anda yaşandığı bir ortama katılmak için şimdi bizi arayabilirsin. Bu arada merakın varsa “geçmişten günümüze korku evi” konulu yazıma da göz atabilirsin.