Korku evinde en fazla karşılaştığımız 9 karakter

Korku evine girenler çok farklı kişiliklerde olsalar da 9 ana karakter dikkat çekiyor. Kahramanlarımız her grupta olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Biz de korku evine katılan bu 9 karakteri paylaşmak istedik.

Çok bilmiş her şeyden anlayanlar

Bu karakterin en önemli özelliği liderliktir. Daha önce korku evine katılmıştır ve tecrübe sahibidir. Korku evinin ne olduğunu bile bilmeyen, saf, temiz kalpli arkadaşlarını toplayıp oyuna getirir. Tabi bu sırada havasını da atar! Kimse nasıl hareket edeceğini bilmediğinden ana karakterimiz grupta iyice sivrilir.

Her şeyi o bilir, herkesi o idare eder. Bulmacaları o çözer ve grubu yönetir. Diğer temiz kalpli kardeşlerimiz ise onun peşinde kahramanlıklarını takip ederler. Oyun sırasında çok bilmişliği işe yarasa da oyundan sonra itici bir tarafı da vardır.

Sözde hiç korkmayanlar

Onlar korku evinin en kasıntı tipleridir. Korku evine korkmamak üzere gelirler ve korksalar bile belli etmemek için kendilerini zorlarlar. Bu tiplerin gruba katkısı cesaret açısından olsa da korku evinin keyfini çıkarmak açısından bakıldığında negatif bir karakter diyebiliriz.

“Ben hiç bir şeyden korkmam, bu mu yani?” diyen abimizin 2. odadan kendinden geçmesi ve oyunun akışına kendini bırakması da sıkça rastlanan bir durumdur. Bu ağır abimizi özellikle kurban seçen operatörler “ben korkmam” demenin acısını da çıkaracaklardır.

Her şeyden korkan sevimli tipler

Onlar grubun maskotudur. Her şey onların üzerinde döner. Ekip oyundan çok onunla oynamaktan hoşlanır. Bu tipler her şeyden korkar ve doğal komiktir. Bunu fark eden operatörler hep onun üzerine odaklanır ve buna oyuncularda dahil olur. Doğal komiğimiz oyun boyunca arkasını kollamak ve bulmaca çözenlerin eteğinde dolaşmaktadır.

Korku evinin sevilen karakterlerindendir. Maksat korkarak eğlenmek ise tam anlamıyla bunun hakkını verirler. Hem eğlenirler hem de eğlendirirler.

Onlar her yerde eğlenebilirler

Bu karakterimiz gerçekten eğlenmesini bilen ve yaşadığı anın tadını çıkaran tiptir. Ön yargıları yoktur. O an yaşadığı olayın akışına kendini bırakır ve korku evi işte o zaman çok daha eğlenceli bir hal alır. Korktuğunda belli eder, bazen çığlıklar içerisinde kalır, korkmuyorsa cesaretini gösterir, bulmacalara odaklanır ve onları çözmek için kendini paralar.

Korku evinin en sevilen tipidir. Çünkü hiç bir yapmacık yanı yoktur. Ne hissediyorsa yaşar ve ortamdaki herkese de hissettirir. Genellikle ekibe de liderlik eden karakterdir. Diğerleri karakterlere göre daha rahat olduğundan kararları verirken de çekinmez.

Sürekli çığlık atan kızlar

korku evi

Bir grupta olmazsa olmaz karakterdir. Oyun boyunca sürekli çığlık atar ve moderatörlerin kulaklarını sağır eder. Çıkışta utancından moderatör ile göz göze gelmemeye çalışır. Karakterimiz oyun boyunca çığlık attığından şifreler, bulmacalar, gizemli olaylar pek onun ilgi alanına girmez.

Grup içerisinde sevilen karakterlerden biridir. Bazen çıtayı o kadar yükseltir ki ekip bir kenarda şifrelere odaklanmışken o kendine korkacak bir şeyler bulur ve çığlık atmaya devam eder. Bu karakterin ileri seviyesi ise ağlamasıdır. Korkudan mı ağlıyor yoksa başka bir derdi mi var çözmekte bazen zorlanırsınız. Ekip ilk başlarda onun çığlıklarını ciddiye alırken sonradan duymamazlığa gelir. Korku evinden çıktıktan sonra en fazla bahsedilen karakterde çığlık atan kızımızdır.

Düğün sahibi gibi takılanlar

Grubun sevimsiz karakteridir. Zaten “ne işimiz var korku evinde” diyerek oyundan vazgeçirmeye çalışan da odur. Neyse ki bir şekilde ikna edilir ve evin içine girer ama düğün sahibi gibi kolları bağlı bekler. Herkes ilk odada kendini oyuna kaptırmıştır ama o kolları bağlı, göz ucuyla şifrelere bakmaktadır.

Tabi bir yandan da arkasını kollamayı ihmal etmez. Korku evi sonuçta ne olur ne olmaz! İkinci odadan sonra yavaş yavaş açılır. Biraz daha rahatlar ve ekibe fikir vermeye başlar. Ne zaman ki verdiği fikir işe yarıyor işte o zaman oyunun bir parçası olur.

Erkekliğe b*k sürdürmeyen tipler

Bu kişilerin iki ayrı karakteri vardır. Kız arkadaşları ile geldiğinde başka erkeklerle geldiğinde başka bir karaktere bürünürler. Yanında kız arkadaşı varsa erkekliğe b*k sürdürmemek için her korku efektine önden atlayıp, koruma moduna girerler;”kohromonom bonommm…”

İkinci ve asıl karakterleri ise erkek erkeğe korku evine gittiklerinde ortaya çıkar. İnsan ilk önce inanamasa da çığlıklar atan, korkudan sağı solu tekmelemeye çalışan ve arkadaşlarının üzerine atlayan kişi de aynı kişidir.

Zekasına hayran bırakan genç dedektifler

Çoğunlukla ailece evden kaçış oyununa katılan gruplar arasında yer alan bir karakter; korku evinde yetişkinlerin çözemediği şifreleri çözen ve şaşırtan tiplerdir. Genellikle 10-14 yaş arasında olan karakterimiz anne babasının anlayamadığı bulmacaları çözer ve ekibin çıkışa ulaşmasında büyük pay sahibidir.

Oyunun sonunda herkes çok eğlenir. Çünkü zekasına güvenen genç dedektif kendini ispatlamıştır. Bunu gören anne, baba da gururludur. Tabi gururun yanında kendi çözemediği için de içten içe bir hesap yapmaktadır.

Korku evinde moderatöre saranlar

Bu karakter grubun haylazıdır. Genelde korku evinde korkudan yapamadığı haylazlığı oyundan sonra moderatöre sararak yapar. “Ooooo abi ya seninde yerin rahatmış tabi otur burda biz orda çalışalım” diyen aslında oyunda hiç bişi yapmayıp finalde moderatörü gömüp kendini kurtarma peşindedir.

Bu karakterin bir versiyonu daha vardır; aktörlük için can atan ve beraber korkutalım diyenler. Oyundan sonra mutlaka bunu isterler. Sadece korkmak yetmez onların korkutması da lazım gelir.

Korku evine gelen 9 karakteri listeledik. Senin bu karakterlere uyan bir tanıdığın varsa yazımızı onunla paylaşmanı rica ediyorum. Ayrıca blog alanında yer alan “korku evi hakkında en çok sorulan sorular” başlıklı yazımızda ilgini çekebilir.  İyi eğlenceler…

korku evi