Korku evi sıradan bir yer değildir!

Tıpkı bir korku filmi gibi korku evinde de özel bir senaryo vardır. Gireceğin bu evde her şey bir kurguya göre hazırlanmıştır. Bu yazıda bu türlerden en fazla kullanılan 5 tanesini listeledik.

Bu listeden seçimini yapıp Kaçış Merkezi‘ni araman yeterli. Biz sana en uygun korku evini dakikalar içinde bulabiliriz. Bunun için 0506 126 0009 numaralı telefondan bize ulaşabilirsin.

Dini temalı korku evleri

Toplum olarak bizi en fazla korkutan şey ruhani varlıklardır. Bu nedenle dini temalı korku evleri oldukça yaygın. Kimi zaman üç harfliler ile mücadele eder kimi zaman küçük bir kızın ruhu ile uğraşır kimi zaman da görünmez varlıkların sırlarını çözmeye çalışırsınız.

Bu korku sanırım bizim küçüklükten beri dinlediğimiz cin hikayelerinden geliyor. Dini temalı korku evi de bunu bir avantaja çevirip sizi korkutmak (aslında çok eğlendirmek) için bu tür senaryolar kullanıyor.

Dilerseniz Musallat isimli korku filminin fragmanını tekrar hatırlayalım ve dini temalı korku evine hazırlık yapalım.

Cinnayeti çözmek bizim işimiz! Tabi kurban olmazsak…

Dini temalı korku evinden sonra en popüler mekanlar cinayet temalı korku evleridir. Bu senaryolar iki türlü olur. Birinde yaşanmış bir cinayeti çözmeye çalışırsınız diğerinde ise yaşanacak bir cinayette kurban olmamak için uğraşırsınız. Bazı cinayet temalı korku evleri bunu harmanlayarak yaşanmış bir cinayeti çözmenizi ve katili bulmanızı ister ama bunu yaparken de katil sizin peşinizdedir. Hem katilin kim olduğunu bulmanız hem de kurban olmamanız gerekir.

Cinayet temalı korku evleri biraz daha dekor ve senaryo açısından güçlü olması gereken yerlerdir. Çünkü sizi etkileyecek olan şey çevrenizde göreceğiniz cinayetin izleridir… Meraklısına ufak bir not: eğer cinayet temalı korku filmlerini seviyorsanız burada yer alan en iyi 10 seri katil filmine göz atabilirsiniz.

İnsanlık yok olmak üzere! Görev seni bekliyor

Bu tür korku evleri diğerlerine göre korku seviyesi daha düşük ancak şifre kalitesi daha yüksek mekanlardır. Hikayesi oldukça klasik olsa da içeride karşılaşacağınız sürprizler bir o kadar özgün oluyor. Amaç bir sebepten (genelde yayılan bir virüs) dolayı yok olmak üzere olan dünyayı kurtarmak…

Genellikle zombi bu korku evinin ana öğesidir. Hiç görmediğiniz tuhaf yaratıklarla karşılaşıp binbir türlü tehlike atlatırsınız. Çözmeniz gereken olaylar ve kısıtlı zamanınız bu korkunç ortamla birleşince gerilim üst düzeye çıkar!

Psikopatın evine hoş geldiniz!

Korku evlerinde en fazla kullanılan öğelerden biri de “psikopat” figürüdür. Sevimli psikopatımız kendine özel bir görev edinmiş ve bu göreve göre kurbanlar seçerek kimi zaman deneyler yapar kimi zaman cinayetler işler… Siz de bu evin içinde son kurban olarak bir saat geçirirsiniz.

Psikopatın kendine has deneylerini çözmeye ve bunu yaparken de denek olmamaya çalışırsınız. Özel olarak tasarlanmış bir ev ve her an sizi ağına düşürmeye hazır bir manyak ile karanlık ve kilitli bir ortamdasınız. Psikopat temalı korku evleri hikayesi doğru kurgulandığında en etkileyici korku evlerinden birine dönüşür.

Polisiye temalı evden kaçış oyunları

Polisiye konulu mekanlar daha çok kaçış temalıdır. Sherlock tarzında bir evden kaçış oyunu deneyimi yaşamak istersen ve ben korkuyu değil gizemi seviyorum dersen bu oyunları tercih edebilirsin. Bu oyunun en güzel yanı şifrelerinin orjinal oluşudur. Dedektif veya polis rolünde olduğun bu mekanda gizemli olayları aydınlatmalı katili veya suçluyu (bazen bir cinayet, bazen bir soygun…) bulman gerekiyor.

Yaş sınırı polisiye temalı evden kaçış oyunlarından daha düşüktür. Hem yetişkinlere hem çocuklara hitap eden ortak bir yönü vardır. Bu nedenle “aile dostu” olarak isimlendirebiliriz. Ben korkmaktan hoşlanmam ama bu deneyimi de yaşamak istiyorum diyorsan polisiye temalı oyunlarla başlayabilirsin.

En fazla karşılaştığımız evden kaçış oyunu senaryoları bu şekilde… Bunlar dışında farklı hikayelere sahip korku evleri de bulabilirsin. Korku evi seçimi yapmadan önce senaryo hakkında bilgi alarak daha keyifli vakit geçirebileceğiniz oyunu seçebilirsin.

Bir korku evini en fazla etkileyen şey mekan ile senaryonun bütünlüğüdür. Kimi zaman müstakil bir ev, kimi zaman bir apartman dairesi, kimi zaman bir villa… Olay yeri değişir ama mekanın senaryo ile bütünlüğü her zaman iyi olmalıdır.

Şu yazılarımız da ilgini çekebilir; korku evi seçerken dikkat edilecek 5 şey  ve korku evine indirimli katılmanın 5 yolu. Ayrıca blog alanımıza göz atmayı da unutma!

Bunun dışında aklına takılan her soruda bizi arayabilir, iletişim menüsünden mail gönderebilir veya yorum alanlarından sorularını ve görüşlerini bizimle paylaşabilirsin.